Szkoła Podstawowa nr 340
im. Profesora Bogusława Molskiego w Warszawie

Tydzień Kultury Kubańskiej

Pod koniec pierwszego semestru i na początku drugiego w naszej szkole zostały przeprowadzone pewne działania związane z kulturą kubańską.

Biorąc pod uwagę smutne wydarzenia, które miały miejsce w styczniu i lutym, tydzień kultury kubańskiej nie był obchodzony z tradycyjnymi tańcami i muzyką, podobnie jak w poprzednich latach.

W tym roku uczennicy z klas 8 szkoły podstawowej oraz 3 klasy w gimnazjum przygotowały prezentacje multimedialne o kubańskiej kulturze, florze i faunie oraz zorganizowali warsztaty poświęcone tradycyjnym kubańskim potrawom. Prace zostały zaprezentowane do tej pory w niektórych klasach 4 i 5 budynku A oraz w klasach 6 budynku B.

Zajęcia zostały przygotowane przez uczennice klasy 8B w składzie; Tatiana Lewandowska, Katarzyna Kulik, Katarzyna Piątkowska, Oliwia Wysocka, dziewczyny przygotowały warsztaty na temat typowych potraw kubańskich dla trzeciej, czwartej i szóstej klasy.
Dziewczyny z 8E: Charlotte Kot, Ada Szara, Antonina Szara, Zofia Karniewska, przygotowały prezentacje multimedialne związane z florą i fauną Kuby dla klas 4k, 5g, 6a, 6b, 6c, 6f oraz uczennice klasy 3C: Pola Wojtkun i Hania Czyś przygotowały prezentację o kulturze dla klasy 6f.

Informacje przygotowała p. Ana Castellanos
na stronie opublikowała Agata Ziemek