Szkoła Podstawowa nr 340
im. Profesora Bogusława Molskiego w Warszawie

Spotkanie Mentorskie

13.12.2018 przedstawiciele samorządu spotkali się z Panem Piotrem Sienkiewiczem z fundacji Civis Polonus. Spotkanie, warsztaty mentorskie, odbyło się w ramach programu Samorządy Mają Moc , w którym uczestniczy nasza szkoła.

W trakcie zaledwie 2 godzin poruszyliśmy bardzo wiele kwestii istotnych dla naszej szkoły i funkcjonowania samorządu uczniowskiego. Dwie kwestie okazały się dla nas szczególnie istotne.

Pierwsza to komunikacja pomiędzy budynkami, czyli pomiędzy starszymi i młodszymi klasami. Do tej pory myśleliśmy, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać i utrzymywać kontaktu. Po wnikliwej analizie sytuacji okazało się, że powinniśmy zmienić sposób współpracy. Inaczej organizować pracę z naszymi młodszymi kolegami i koleżankami. Dostaliśmy kilka wskazówek co można zrobić. Od stycznia zaczniemy wprowadzać je w życie.

Kolejną ważną kwestią okazała się chęć zorganizowania w naszej szkole budżetu partycypacyjnego. Ponieważ my dopiero zaczynamy, a Pan Piotr jest ekspertem w tych sprawach, to poprosiliśmy go o wskazówki dotyczące tego jak zacząć i co wziąć pod uwagę planując działania związane z budżetem.

Podczas spotkania dostaliśmy też narzędzia, które ułatwią nam planowanie działań. Są to analizy GROW, SWOT I SMART.

Po dzisiejszym spotkaniu nie pozostaje nam nic innego jak wcielić nasze ustalenia w życie. Dziękujemy Panu Piotrowi, że mogliśmy skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia. Żałujemy, że spotkanie nie mogło być dłuższe.

Informacje przygotowali: Ania Dębowska, Michał Gierek, Ania Włodarska, Marta Brzezińska, Kamil Piechowski
na stronie opublikowała Agata Ziemek