Szkoła Podstawowa nr 340
im. Profesora Bogusława Molskiego w Warszawie

Konkursy humanistyczne

Warszawski Konkurs o Grobie Nieznanego Żołnierza-XIV edycja w roku szkolnym 2018/2019

W Konkursie Wiedzy o Grobie Nieznanego Żołnierza
klasy IV- VII:
I miejsce: Tobiasz Dąbrowski kl.6b
klasy VIII i ponadpodstawowe:
II miejsce Zofia Baraniewska kl.3b, gimnazjum

W kategorii plastycznej:
makiety:
I miejsce: Lila Abramowicz kl.8a
II miejsce: Dominik Wąsowski kl.3h
prace plastyczne:
I miejsce: Jan Wiktor kl.8b,
III miejsce: Małgorzata Zwierzchowska kl.3b, gimnazjum

W kategorii fotograficznej:
Fotoreportaż: Nagroda Specjalna-Michalina Januchta kl.7b
Kronika:
II miejsce: Natalia Grzelak kl.8a oraz Zuzanna Korzeniowska kl.3b gimnazjum

W kategorii literackiej:
opowiadanie:
I miejsce: Ada Domaszewicz kl.5a
wiersz:
I miejsce: Angelika Kaszuba kl.3g, gimnazjum
III miejsce: Anna Błażej kl.8a
wyróżnienie: Weronika Kowalska kl.8a

XVI Międzyszkolny Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny „Z ortografią za pan brat”
Etap szkolny:  Krzysztof Michalski klasa - 3c, Filip Rondio klasa - 3d, Paweł Sołtysik – klasa 3c, Jędrzej Leppert – klasa 3d
Do etapu dzielnicowego zakwalifikował się: Krzysztof Michalski
wyróżnienie otrzymał Paweł Sołtysik

Międzyszkolny Konkurs Literacki pt. „Szachy moje hobby”
Etap szkolny
Klasy 1
I miejsce: Konrad Papis – klasa 1f, Zuzanna Rup – klasa 1e
II miejsce: Karolina Trybalska – klasa 1d
III miejsce: Julian Frelichowski – klasa 1e

Klasy 2
I miejsce: Tymoteusz Troinski – klasa 2f
II miejsce: Zuzanna Cykowska – klasa 2d, Bartosz Gilewski – klasa 2c
III miejsce: Kalina Denczew-Pawlik – klasa 2c

Wyróżnienie: Antoni Zięba – klasa 2c

Warszawski konkurs edukacyjny na reportaż.
Laureatka
Emilia Maćkiw klasa 8d

XVII Szkolny Konkurs Pieknego Czytania
I miejsce
Jadwiga Wypler kl. 1a
II miejsce
Karbowiak Szymon kl.1c, Kuszewski Franciszek kl.1i
III miejsce
Dunajko Martyna kl. 1g
Wyróżnienia
Szymański Maciej kl.1c, Jędrzejczyk Helena kl.1d, Tomaszek Jakub kl.1h, Jakubiec Małgorzata kl.1f, Kołodziej Zofia kl.1f, Lesik Sebastian kl.1i, Rup Zuzanna kl.1e

XIX Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Ortografia na medal”
II miejsce:
Michał Krysiak kl. 3i 

LAUREATKA wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego JĘZYK POLSKI - klasy gimnazjalne  Alicja Włosek - klasa 3 b

FINALISTKA wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego JĘZYK POLSKI  - klasy gimnazjalne: Małgorzata Zwierzchowska klasa 3 b

FINALISTKA wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego JĘZYK POLSKI  - szkoły podstawowe: Maria Skwirowska - klasa 8 a

FINALIŚCI wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego HISTORIA - klasy gimnazjalne: Filip Skalski - klasa 3 i, Aleksander Makos - klasa 3 i,  Mikołaj Szewczuk - klasa 3 k

LAUREATKA wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego HISTORIA - klasy gimnazjalne
Jagoda Paszta - klasa 3 e

Uczennice zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego - JĘZYK POLSKI - klasa gimnazjalna:
Małgorzata Zwierzchowska klasa 3 b oraz Włosek Alicja klasa 3 b

Uczennica zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego JĘZYK POLSKI - szkoła podstawowa:
Maria Skwirowska klasa 8a

VII Warszawski Konkurs pt. „Tak żyć, jak żyłem, warto było...”- Józef Piłsudski. - ETAP WARSZAWSKI
II Miejsce Marianna Brzezińska z klasy 6f

VIII Ogólnopolski Konkurs "Fryderyk Chopin - człowiek XXI wieku"
I miejsce w kategorii praca literacka: Julia Stankiewicz klasa 8e

Uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego HISTORIA - klasa gimnazjalna:
Filip Skalski - klasa 3 i, Aleksander Makos - klasa 3 i, Jagoda Paszta - klasa 3 e oraz Mikołaj Szewczuk - klasa 3 k

VII Warszawski Konkurs (etap szkolny) pt. „Tak żyć, jak żyłem, warto było...”- Józef Piłsudski.
w kategorii klas 1-3:
I miejsce:
Ada Kołakowska – praca przeszła do II etapu warszawskiego oraz Tymon Troinski– praca przeszła do II etapu warszawskiego
wyróżnienia: Anna Jędrzejczyk i Nina Stelmasiak

W kategorii klas 4-8:
I miejsce:
Hanna Gustowska i Eryk Urbański – praca przeszła do II etapu warszawskiego
II miejsce: Hanna Musiał – praca przeszła do II etapu warszawskiego i Matylda Burczyk
III miejsce: Marianna Brzezińska – praca przeszła do II etapu warszawskiego oraz Marika Mierzwińska i Emilia Maćkiw

wyróżnienia: Dominika Czulec, Victoria Kędzierska, Marta Zach oraz Amelia Lasocka

Dzielnicowy Konkurs Literacki "Legenda o świętym Mikołaju"
I miejsce: Zofia Płaza kl. 6c

Warszawski konkurs historyczny „Losy Polaków na drodze do niepodległości”
III miejsce Jarosław Śwituła  klasa  8 A.